Technologie Disc - Blade

Revoluční systém Disc – Blade byl vyvinut a patentován firmou GreenMech a nyní je standardem u všech modelů.

Systém Disc – Blade je díky své technické konstrukcí tišší než ostatní profesionální štěpkovače, které jsou na trhu. V případě používání kotoučového ostří, pracuje pouze 1/3 obvodu, jak je patrno z obrázku. Jakmile dojde k otupení ostří, jednoduchým pootočením nastavíte nůž do následující pozice. Tak Vám tento unikátní systém dovoluje využít tří poloh než je nutné nůž poprvé nabrousit.

Po uvolnění šroubu lze otáčet ostřím v každém směru. Pokud dojde k poškození ostří způsobeného vniknutím kontaminovaného materiálu např. kamenů, hřebíků, atd. můžete poškozenou část jednoduše nastavit tak, aby byla mimo řeznou oblast.

Disc Blade Porovnání životnosti

 

Běžné rovné ostří je více náchylné k poškození a bude potřeba jej častěji vyměňovat. Po nabroušení a opětovném nasazení je nutné u rovného ostří seřídit vzdálenost mezi ostřím a protinožem. U kotoučového ostří to však nutné není, protože se brousí zezadu a přední část zůstává zachována.

Díky náhradní sadě nožů, tak jednoduše budete mít o 600% větší životnost nože. S jednou sadou nožů jste schopni pracovat 150 – 170 hodin než je nutné nůž nabrousit. Průměrná životnost nože by se měla blížit hranici 1200 hodin.

Rovné ostří je nutné brousit po 23 – 50 hodinách a po 200 hodinách vyměnit.

Jednoduchým srovnáním zjistíte, že systém Disc – Blade šetří nejenom čas, ale i peníze.

     Disk štěpkovče

Výhody systému Disc - Blade:

  • Snížení nákladných odstávek
  • Menší náchylnost k poškození
  • Snížená úroveň hluku
  • Úspora nákladů
 
 
 
 

Neustále jsme s vámi

Podívejte se na naše videa nebo nás sledujte na facebooku »